Sporditeaduste ja füsioteraapia instituudist

Sporditeaduste ja füsioteraapia instituut on kujunenud arvestatavaks liikumis- ja sporditeaduste keskuseks nii Eestis kui Euroopas.

Meie õppejõud ja üliõpilased on tihedalt seotud nii Eesti Füsioteraapia Üliõpilaste Seltsi, Eesti Akadeemilise Spordiliidu, Eesti Olümpiakomitee, Eesti Kehalise Kasvatuse Liidu, spordialaliitude kui teiste erialaste ühingutega. Just sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi initsiatiivil on loodud aktiivne Balti Sporditeaduste Ühing, mis on liikumis- ja sporditeaduste alaste ürituste liikumapanevaks jõuks nii Eestis kui üle maailma. Akadeemilise tegevuse kõrval esindavad meie üliõpilased ja õppejõud Tartu ülikooli ja Eestit edukalt rahvusvahelistel spordivõistlustel.

Meie instituudi õppetöös on teooria tihedalt seotud praktikaga ning tudengid saavad pühenduda neid huvitavale spordialarühmale. Õpet mitmekesistavad välisõppejõudude esinemised ning Eesti erialaekspertide osalemine õppetöös. Meie hinnatud õppejõudude hulgas on mitmeid endisi tippsportlasi, näiteks üliõpilaste maailmameistrivõistluste pronksmedali omanik sõudmises Jarek Mäestu, olümpialasest rannavõrkpallur Kristjan Kais, jõutõstmise maailmameistrivõistluste medalist Peep Päll ja Eesti tippkorvpallur Toomas Kandimaa.

Instituudi lõpetajad on täna hinnatud liikumis- ja sporditeadlased, füsioterapeudid, koolijuhid, projektijuhid spordialaliitudes ja omavalitsustes, kehalise kasvatuse õpetajad ning sporditreenerid. Meie instituudi vilistlaste hulka kuuluvad sporditeadlased Vahur Ööpik, Jaak Jürimäe ja Mati Pääsuke, jalgpallitreener Tarmo Rüütli, kergejõustikutreenerid Mehis Viru ja Harry Lemberg, suusatreener Mati Alaver, Eesti Olümpiakomitee president Neinar Seli, ERR-i spordikommentaator Anu Säärits, kindralleitnant, kaitseministeeriumi nõunik Johannes Kert, spordifüsioterapeudid Lauri Rannama ja Indrek Tustit, Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse juht Priit Eelmäe ja paljud teised. Tunnustatud sportlastest on meie vilistlased näiteks võimleja Janika Mölder, kergejõustiklane Kaire Leibak, sõudja Tõnu Endrekson, suusataja Priit Narusk ja võistlustantsija Kaisa Oja jpt.

Kraad, mis antakse Tartu ülikooli sporditeaduste ja füsioteraapia instituudist ning koostöö teiste meditsiiniteaduste valdkonna spetsialistidega tagab spordialased baasteadmised, kaasaegsed ja praktilise ettevalmistuse nii sportlas-, treeneri- kui õpetajakarjääriks ning suhtlusvõrgustiku kogu eluks

Sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi eesmärke, tegevust ja juhtimist sätestab põhikiri, millega saab tutvuda siin

Liikuma Kutsuva Kooli sügisseminar 2022 toimub 15.–16. novembril Tartus

Liikuma Kutsuva Kooli sügisseminar 2022 toimub 15.–16. novembril Tartus.
MV

Jaak Maaroosi pikaaegne elutöö jõudis kaante vahele