Bakalaureuseõpe
Sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi bakalaureuseõppes on võimalik õppida kahel erialal:
-
Kehaline kasvatus ja sport
Kehalise kasvatuse ja spordi bakalaureuseõpe annab väga hea võimaluse omandada süsteemsed baasteadmised inimese organismi ehitusest ja talitlusest ning liigutustegevuse ja kehalise aktiivsusega kohanemise seaduspärasustest.
Omandatav akadeemiline haridus tagab ettevalmistuse jätkamaks õpinguid magistriõppes kehalise kasvatuse ja spordi õppekaval või lähedastel õppekavadel ning võimaldab taotleda spordialaliidult treeneri kutseastet (treener, tase 5) töötamiseks treenerina valitud spordialal.
Bakalaureuseõppes õpitu aitab mõista ühiskonna sotsiaalse arengu mõju spordile ja inimese tervisekäitumist mõjutavatele protsessidele. Omandatud praktilised oskused võimaldavad kasutada kehalise kasvatuse ja spordi vahendeid suunamaks inimese käitumist isiksuse harmoonilise arengu, tervise säilitamise ja aktiivse pikaealisuse suunas.
Bakalaureuseharidus võimaldab töötada spordi-, tervise-, teeninduse-, juhtimise ja pedagoogika-alaseid alusteadmisi ja oskusi nõudvates ametites nagu treener, personaaltreener, liikumisharrastuse juhendaja, spordi- või terviseklubi administraator/projektijuht, ametnik spordialaliidus, omavalitsuses, eraettevõttes või mittetulundusühingus. Vaata lähemalt...
-
Füsioteraapia
Füsioteraapia bakalaureuseõppe eesmärk on anda üliõpilastele laiapõhjalised ja mitmekülgsed teadmised inimese organismi ehitusest ja talitlusest ning liigutustegevuse ja kehalise aktiivsusega kohanemise seaduspärasustest. Lisaks luua terviklik ettekujutus füsioterapeudi ja füsioteraapia rollist ning tähtsusest sotsiaal- ja tervishoiusüsteemis ning anda praktilised oskused füsioterapeudina töötamiseks.
Bakalaureuseõppes antakse üliõpilastele vajalikud teoreetilised teadmised ja praktilised oskused vastavalt füsioterapeudi kutsestandardi 6 kutsekvalifikatsioonitaseme nõuetele.
Omandatav akadeemiline haridus tagab piisava ettevalmistuse jätkamaks õpinguid magistriõppes füsioteraapia või mõnel lähedasel erialal. Füsioteraapia bakalaureuseõppe lõpetanud leiavad tööd füsioterapeudina tervishoiu, sotsiaalhoolekande, haridusasutustes, puuetega inimeste organisatsioonides, abivahendikeskustes jne. Vaata lähemalt...